środa, 29 października 2014

VI Wyszkowski Konwent Miłośników Gier Planszowych ARMAGEDON NIEPODLEGŁOŚCIOWY

 PRZYJDŹ, ZAGRAJ, SPRAWDŹ SIĘ!





Już szósty raz, Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa ma przyjemność zaprosić na dzień w całości poświęcony naszemu hobby. VI Wyszkowski Konwent Miłośników Gier Planszowych ARMAGEDON NIEPODLEGŁOŚCIOWY 09.11.2014.
Dzięki gościnności dyrektora WOK Hutnik gramy od 10 do 22 w salach na I pietrze ośrodka.





W co m.in. będzie można zagrać?
   
111                                                                                            
Andean Abyss
Bang!
Boże Igrzysko
Brass
Campaign Commander Volume II: Coral Sea
Carcassone
Gra o Tron
Orły i Rakiety
Grunwald: Walka 600-lecia
Kupcy i Korsarze
Kolejka
Kutuzov
Letters from Whitechapel
Osadnicy z Katanu
Ticket to Ride
Paths of Glory
Puerto Rico
Room 25
Successors (second edition)
Świat Dysku: Ankh-Morpork
The Kaiser's Pirates
Twilight Struggle (Zimna Wojna)
Wallenstain
Warriors of God
Wilderness War 

środa, 15 października 2014

Planszówkowy październik

W sobotę 18. października długo oczekiwane kolejne spotkanie naszego klubu. Spotykamy się tradycyjnie w sali 12. na I piętrze WOK Hutnik o godzinie 15.00. Zagramy w to co przyniesiemy i trochę porozmawiamy o zbliżającym się Armagedonie Niepodległościowym (9.11.2014).

sobota, 4 października 2014

Zagraliśmy w Kręgach

W poniedziałek 29 września uczniowie najstarszych klas Szkoły Podstawowej w Kręgach, w związku z obchodzona niedawno 75. rocznicą śmierci swojego patrona por. Stefana Okrzei, wzięli udział w nietypowych zajęciach przygotowanych przez Wyszkowską Inicjatywę Planszówkową.
Podstawówka w Kręgach, to niewielka szkoła. Istnieje wciąż dzięki determinacji nauczycieli i rodziców, którzy w obliczu niekorzystnych zmian demograficznych zawiązali stowarzyszenie i zarządzanie placówką wzięli w swoje ręce. 
Dyrektor szkoły Elżbieta Walaszczyk współpracując z Instytutem Pamięci Narodowej pozyskuje różne pomoce dydaktyczne,  m.in. planszową grę edukacyjną „111” wydaną przez IPN rok temu. Głównym celem autora jest tu upowszechnienie wysiłku pilotów wojskowych w 1939 r. w obronie  polskiego nieba. 
Uczniowie grając między sobą wcielali się raz w rolę strony polskiej, raz niemieckiej. Mogli niemal w praktyce odczuć jakie zmagania toczył 75 lat wcześniej ich patron. Gra skierowana jest do dzieci powyżej 10 roku życia i w prosty, ale ciekawy sposób pokazuje m.in. jak istotne było niedopuszczenie przez Polaków niemieckich wypraw bombowych lecących z dawnych Prus Wschodnich na Warszawą, jak dobra pogoda sprzyjała agresorom oraz jak nasi piloci wykorzystywali lotniska polowe w celu naprawy swoich maszyn. Historia na wyciągnięcie ręki sprawiła niemałą radość najmłodszym.Dziękując za przeprowadzone warsztaty Pani Dyrektor Walaszczyk przekazała egzemplarz gry naszemu stowarzyszeniu.