wtorek, 11 sierpnia 2009

Co w przerwie?

To już naprawdę jest przerwa, do 29 sierpnia klub pozostanie nieczynny. Prawdopodobnie spotkamy się do tego czasu prywatnie, jak robimy to w odstępach między spotkaniami w Hutniku, ale przerwa operacjo-wakacyjna stała się faktem…
Co w tym czasie ma zrobić wyszkowski fan planszówek? Proponuję zapoznanie się z zasadami nowej gry Martina Wallece’a (dotychczas Struggle of Empires, Steam, Brass i wiele innych), który zauroczony prozą Normana Davise’a postanowił stworzyć grę o przedrozbiorowej I Rzeczpospolitej. God’s Playground (Boże Igrzysko) to gra polityczno negocjacyjna z elementami kooperacji, odtwarzająca okres od rozkwitu naszego państwa do jego updku w wyniku rozbiorów. Każdy z trzech graczy będzie musiał pokierować jednym z wielkich rodów magnackich w taki sposób, że żeby jego „familia” rosła w siłę, znacznie i dostatek, a jednocześnie państwo trwało, czyli dojna krowa nie może paść. Niewątpliwie to założenie twórcy gry oddaję specyfikę wpływu magnaterii na los Rzeczpospolitej… Na tej stronie można się zapoznać z angielską instrukcją oraz elementami graficznymi tej nowej gry, która prawdopodobnie zasili jesienią naszą klubową kolekcję.

Oprócz tego chciałbym poinformować o pomyśle lokalizacji w naszym mieście pewnej ogólnopolskiej, znanej imprezy wargamingowej, tzn. konwentu miłośników plaszówek wojennych. Pomysł narazie na etapie embrionalnym, choć poczynione są pierwsze rozmowy. Jeśli moje starania dojdą do skutku, to Wyszkowska Inicjatywa Planszówkowa będzie w listopadzie współorganizotorem konwentu. Proszę Was o wszelkie możliwe uwagi na ten temat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz