poniedziałek, 1 lutego 2010

Dwie nowinki w klubie

Ponad tydzień temu w sobotę 23 stycznia na naszym spotkaniu pojawiły się dwie nowe gry jedną z nich jest Eufrat i Tygrys,w którą mogliśmy zagrać dzięki uprzejmości sklepu planszomania.pl Gra rozgrywana jest na ziemiach rozpościerających się pomiędzy tytułowymi rzekami, na których przed tysiącami lat rozwinęły się pierwsze duże osady i z upływem lat uzyskiwały miano królestwa. Tak powstały pierwsze cywilizacje.

Wcielając się w rolę głowy rodu starasz się, aby rósł ona w siłę, zakłądasz nowe osady, świątynie, farmy i targowiska, niejednokrotnie dzieje się to kosztem innych.

Posiadając do dyspozycji przedstawicieli czterech dziedzin: kapłana, króla, rolnika i kupca. Aby osiągnąć zwycięstwo konieczne jest równomierny rozwój wszystkich dziedzin cywilizacji, za co jesteś odpowiedzialny jako głowa rodu.


Kolejną grą jaka sie pojawiła na spotkaniu jest gra Rice Wars, którą otrzymałem jako prezent od kochanej narzeczonej na urodziny. W grze wcielasz się w role XVI- wiecznego władcę japońskiego rodu starającego się aby jego ród zgromadził jak najwięcej pól ryżowych na terenach wyspy Tokunodzieki, na których to ciężko pracują chłopi , dzięki którym możliwe jest otrzymywanie profitu niezbędnego do opłacenia wojowników ashigaru i roninów dzieki którym możesz przejmować pola należące do przeciwników jak również pozostałych Daimayo.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz