wtorek, 9 kwietnia 2013

Wiosenne granie.

Na po świątecznym spotkaniu pojawiły się nowe osoby, które rozpoczęły swoją przygodę w naszym klubie od „Carcassonne”,natomiast bardziej zaznajomieni z arkanami gier planszowych rozpoczęli partyjkę "Brass". Rozegrane zostały także takie gry jak:

 „Letters from Whitechapel” to gra, której tematyka nawiązuje do Kuby Rozpruwacza, jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców działającego w dzielnicy Londynu, Whitechapel pod koniec XIX wieku. Jeden z graczy wciela się w postać Kuby Rozpruwacza, pozostali zaś kierują działaniami pięciu współpracujących ze sobą policyjnych detektywów. Podczas kolejnych nocy Kuba przemierza ulice jednej z uboższych dzielnic Londynu Whitechapel. Celem Kuby Rozpruwacza jest dokonanie pięciu zbrodni przed schwytaniem, podczas gdy detektywi robią co mogą, by jak najszybciej ująć zabójcę.

„Coral Sea” (Bellica 3rd Generation) - stosunkowo szybka i prosta gra wojenna o amerykańsko-japońskich starciach flot i desantach z 1942 r. na południowym Pacyfiku. Na razie mało znana w naszym kraju, ale zbierająca świetne recenzje u „wargamerów” na całym świecie z uwagi na nowatorską mechanikę. Do polecenia osobom pragnącym rozpocząć przygodę z wojennymi planszówkami.„Świat Dysku - Ankh Morpork” jest gra o prostych zasadach i dość skomplikowanych relacjach. Każdy z uczestników gry próbuje zrealizować cel, jaki wyznacza mu karta postać, aby osiągnąć zwycięstwo. Cele graczy są znane tylko im i są one często przeciwstawne, dzięki czemu każda kolejna partia będzie pełna emocji i niepowtarzalny przebieg. Gra toczy się do momentu, aż któryś z graczy nie ogłosi, że wykonał swoje warunki zwycięstwa; bądź, gdy talia kart skończy się. Gracze będą chcieli więc utrzymać swoje role w tajemnicy, odkrywając jednocześnie cele innych graczy - tak by przewidzieć ich cele i nie dać się wyprzedzić w walce o władzę nad pogrążonym w chaosie Ankh – Morpork.

Dziękujemy wszystkim za przybycie na spotkanie, jednocześnie zapraszamy serdecznie na kolejne o których będziemy informować.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz