czwartek, 21 listopada 2013

V Wyszkowski Konwent Miłośników Gier Planszowych - Armagedon Niepodległościowy 2013 za nami!

W poprzednią niedzielę 10 listopada, po raz piąty z kolei, nasze stowarzyszenie uczciło Święto Niepodległości. Na zorganizowanym dzięki pomocy WOK "Hutnik" konwencie zjawili się wyszkowscy fani gier planszowych. Nie zabrakło nowych, bardzo młodych twarzy, jak i starych wyjadaczy naszego klubu :)

Na prawie 12-godzinnym spotkaniu grane były m.in. Gra o Tron, Dixit, Ticket to Ride, Osadnicy z Katanu, Świat Dysku, Carcassone, Struggle of Empires, Rok 1863 i inne.
Ogólnie uczestniczyło w imprezie około 20 zapaleńców. To chyba taki znak czasów, bo na spadek frekwencji narzekają organizatorzy wszystkich fanowskich imprez planszówkowych. Osobiście patrzę na to trochę inaczej - gry planszowe stały się na tyle powszechną rozrywką w naszym społeczeństwie. Grającym nie sprawia już większego problemu znalezienie współgraczy we własnych domowych zaciszach więc konwenty takie jak nasz nie są jedyną szansą pogrania w planszowki. Na wyszkowskim gruncie na pewno przyczyniło się do tego nasze stowarzyszenie.Stara wiara z młodszą wiarą rżnie w Tiketa. W sumie to gra tej edycji Armagedonu, zdaję się, że rozegrano ponad 2 partie.W imieniu swoim i Tomka chciałem podziękować wszystkim uczestnikom V Wyszkowskiego Konwentu Miłośników Gier Planszowych za wspólną zabawę, zacne uczczenie Święta Niepodległości oraz naszej małej, piątej rocznicy. Armagedon w przyszłym roku odbędzie się na pewno, no chyba że obydwaj umrzemy :)

Wielkie podziękowania również dla całego personelu Hutnika, w szczególności Pani Małgosi i Pana Adama. Do zobaczenia w listopadzie 2014!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz